Suchość ust a możliwe przyczyny

Mam fatalnie suche usta - nie jest to zwykłe wysuszenie które można zniwelować balsamami itp... Skóra z ust schodzi mi mniej więcej co drugi dzień płatami. Jest to nieestetyczne i dość problematyczne . Co może być tego przyczyną ?

Witam,
Pękanie ust może mieć różne przyczyny, np. niedobór witamin, odwodnieniem.
Należy wypijać ok. 1,5L wody dziennie.
Wskazane jest również natłuszczanie warg (pomadka ochronna, maść witaminowa) oraz może Pani spróbować peelingu cukrowego na usta.
Jeżeli problem nie ustąpi, radziłabym wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarza medycny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan ust, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.