Suchość w gardle a ryzyko cukrzycy

Od kilku dni dokucza mi bardzo duża suchość w gardle, czuję dosłownie jakby coś mi się tam kleiło, boję się że to może być cukrzyca, bo się naczytałam że można się jej nabawić ze stresu (nerwica lękowa), na początku grudnia badałam poziom cukru we krwi ( wyszło 5,10 norma 5,50, lekarka powiedziała że jest w porządku). Czy mam powtórzyć badanie czy dać sobie na wstrzymanie i nie panikować?

Witam
sugerowałabym żeby przestała Pani poszukiwać w Internecie informacji o przyczynach odczuwanych dolegliwości, ponieważ wzbudza Pani w sobie dodatkowo lęk,który potęguje dolegliwości. W ten sposób powoduje też Pani, że wzmacnia i rozszerza zaburzenia lękowe. Proponuję żeby poprzestała Pani na konsultacjach z lekarzem i stosowała się do jego zaleceń. Proszę też rozważyć możliwość skorzystania z psychoterapii, która jest leczeniem z wyboru zaburzeń lękowych.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Jeśli choruje Pani na nerwice lękowa, interpretowałabym to jako objaw nerwicowy. Warto tez przyjrzeć się lekom, które zażywa Pani na stałe (o ile takie są) i ich objawom ubocznym.
W razie dalszych wątpliwości, zachęcam do konsultacji ze swoim lekarzem. Warto także pomyśleć o konsultacji psychologicznej i podjęciu psychoterapii.