Kobieta , 44 lata Suchosc w gardle! Witam jestem po usunieciu migdalkow od roku ,problem z brzydkim zapachem z ust niestety nie minal ,gardlo jest suche i ciagle czuje jak bym cos w nim miala oprocz wydzieliny zalegajacej oczywiscie . Nadmieniam iz zapach ewidentnie wydobywa sie z gardla , nie mama problemow z zoladkiem ,dbam o higiene jamy ustnej chyba juz przesadnie . Prosze o pomoc gdyz jest to dla mnie bardzo przykra i uciazliwa dolegliwosc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Cuchnięcie z ust – Wielu z nas nieraz zetknęło się z osobami o nieprzyjemnym zapachu z jamy ustnej. Medycznie określane jest to jako cuchnący oddech, z łac. Foetor ex ore. Niektórzy nieraz sami doświadczyli uczucia, że ich własny oddech ma przykry zapach. Z powodu tego objawu nieraz dochodzi do problemów w kontaktach społecznych czy towarzyskich.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: