Suchy i męczący kaszel u 5-latka oraz stosowanie Pulmicortu

Syn 5 lat ma suchy męczący kaszel, który minął po podaniu Pulmicortu wczoraj na wieczór i dziś rano. Teraz nie kaszle i mam pytanie ile dni powinnam podawać jeszcze i czy zmniejszać przy tym dawkę (dostał całą ampułkę ) bo chyba nie mozna tego leku tak po prostu odstawić jak dziecko przestaje kaslac. Ten lek dostałam od P dr przy poprzednim takim samym kaszlu ale nie pamietam ile czasu syn go brał.Proszę o poradę ile dni jeszcze i jaką dawkę powinien brać syn pomimo tego ze w ogóle nie kaszle.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli objawy ustąpią to nie dłużej niż 10 dni.

widocznie jest to kaszel alergiczny ,myślę że należy z pediatrą ustalić dalszy tok postępowania, może dłuższą terapię antyalergiczną. Testy alergiczne?