Suchy kaszel w nocy

Dzień dobry. Od dłuższego czasu męczy mnie suchy kaszel w nocy. Występuje on czasami również w dzień, ale jednak najwięcej jest go w nocy i wtedy jest też najbardziej męczący. Suchy kaszel w nocy nie pozwala mi spać, czasami z jego powodu nie mogę zasnąć przez kilka godzin, po czym zasnę na przykład na godzinę i znów się przebudzę, a cały cykl potrafi powtórzyć się kilka razy w ciągu jednej nocy. Co mogę z tym zrobić? Czy suchy kaszel w nocy to może być objaw jakiejś alergii a może oznaka groźnej choroby? Czy istnieją jakieś leki na suchy kaszel w nocy dostępne bez recepty albo domowe sposoby na tą dolegliwość? Czy mogę coś zrobić żeby pozbyć się tego suchego kaszlu w nocy czy jestem już skazana na to, że będzie mnie męczył? Nie wydaje mi się, żeby to z powodu przeziębienia, ponieważ trwa to już dosyć długo... Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli to sprawa świeża, tymczasowa - stosować leki przeciwkaszlowe tabletki/syrop na noc - możliwa infekcja wirusowa.
Jeżeli kaszel utrzymuje się ponad 6tyg, można zastanowić się nad przyczyną - astma, krztusiec, poinfekcyjna nadreaktywność oskrzeli.