Suchy i silny kaszel, bóle kręgosłupa w ciąży

Dzień dobry jestem w ciąży i mam wysoka temperaturę 38.1 °C suchy silny kaszel boli mnie kręgosłup i jestem strasznie zmęczona chód nie odczowam tego tak. Co mam zrobić ? Lekarz kazal brać apap i pic syrop na p.. ale obecnie zapomnialam . Nic mi nie pomaga pije dużo herbaty i leże w lozku . Czy gorączka może powodować powiklania jestem w okolo 11-13 tyg ciąży chociaz od miesiąca nie mam żadnych mdlosci i dobrze się czuje.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

powikłania mogą powodować wirusy powodujące przeziębienie jednak większe ryzyko niesie ze sobą stosowanie intensywnego leczenia. Dlatego powszechną strategią jest leczenie paracetamolem, picie ciepłych herbat oraz odpoczynek. Proszę stosować się do zaleceń lekarza a jak wyleczy się Pani to proszę ograniczać narażenie na wirusy przez ograniczenie kontaktu z osobami z objawami przeziębienia.

Pozdrawiam.