Suchy kaszel a swędzenie i krew z odbytu

Od początku stycznia męczył mnie suchy kaszel.Lekarz dał mi augmentin dawka 1000 przez 7dni, później Zetanax 2g jeden raz.Jestem trzyi dni po zazyciu zetanaxu. Od wczoraj czuję świąd okolicy odbytu. Myślałam,że to grzybica (mimo że łykam leki osłonowe),ale dzisiaj zauwazyłam przy podcieraniu się, na papierze została plamka krwi.Nie jest to krew ze skóry odbytu bo potem wycierałam i nic już nie było.Co to może oznaczać? Na co się badać?Kaszel po antybiotykach znacznie zmalał.Kaszle sporadycznie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbardziej prawdopodobną przyczyną wystąpienia krwawienia są guzki krwawnicze - tzw. hemoroidy. Zdecydowanie powinna się Pani jednak udać do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią i wykluczy inne, niepokojące przyczyny krwawienia.