Suchy kaszel i 6-letniego dziecka

Dziecko 6 lat męczy suchy kaszel czasami się oderwie, w nocy nie kaszle. Testy alergiczne wyszły dobrze, spirometria też dobrze. Miał wycięty migdał w wieku 4 lat. Teraz dostaje syrop Pulneo, Neosine, do nosa Nasonex. Lekarz dopatruje się alergii ale testy wyszły dobrze. Ma jeszcze zatkany nos bez kataru. Dwa lata temu też były takie objawy, dolegliwości te syn ma zimą jak grzejemy w domu czy to może być alergia? Proszę o pomoc chodzimy po lekarzach i nikt nie wie co to może być.

Witam trzeba raz i dobrze wykluczyć alergię najlepsze jest badanie ige swoiste panel 112 antygenow z 56 alergenów laboratorium alab badanie z krwi immunocap isac. Przeroświęty migdał zazwyczaj świadczy o alergii. Jeśli występuje ona rodzinnie - jeszcze większa szansa....

Dziecko bierze ciężkie leki sterydowe. Chcecie żeby przestał rosnąć? Pewnie odrósł mu trzeci migdałek po nieudanej adenotomii. Trzeba poprawić pewnie ten zabieg?