Suchy kaszel i flegma w gardle

Witam. Od 7 tygodni mam suchy kaszel, który czasami jest mocniejszy (w chłodzie), czasami słabszy. Niby to jest taki kaszel suchy, ale co jakiś czas muszę odchrząknąć trochę flegmy zalegającej w gardle, natomiast przy kaszlu nic się nie odrywa w płucach. Prześwietlenie RTG prawidłowe. Brałem też antybiotyk Augumentin i kilka innych leków na rozrzedzenie flegmy. Przez nos raczej oddycham, nie mam jakieś dużej niedrożności nosa. Jeżeli odchrząknę troszkę flegmy to jest ona gęsta i przeźroczysta.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Długotrwały kaszel wymaga oceny specjalisty pulmonologa. Proszę zatem udać się do lekarza. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.