Suchy kaszel i stany podgorączkowe

Witam, od około tygodnia mam coraz silniejszy suchy kaszel i stany podgorączkowe, do tego osłabienie. Starałem się normalnie pracować, aż dziś poszedłem do lekarza. Ten osłuchał mnie, stwierdził, że płuca i oskrzela są czyste i tak naprawdę nie wie co mi dolega, co mnie zaniepokoiło. Przepisał jednak antybiotyk. Wg państwa są powody do niepokoju i dalszych badań, czy spokojnie czekać na rozwój wydarzeń np. tydzień odpoczywając i biorąc leki? Pozdrawiam serdecznie.

Witam!
Opisywane przez Pana objawy mogą być spowodowane infekcją wirusową lub ewentualnie bakteriami atypowymi - prawdopodobnie z tego powodu lekarz zlecil antybiotyk. Utrzymywanie się objawów przez tydzień - dwa jeszcze nie jest powodem do niepokoju. Jeśli po tym czasie objawy nie zmniejszą się, należy rozważyć wykonanie badan dodatkowych (morfologia, CRP, RTG klatki piersiowej). Warto zaznaczyć, że kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się do kilku tygodni po infekcji, typowo przy zmianie temperatury otoczenia, wysiłku fizycznym, kontakcie z drazniącymi substancjami (aerozole, dym).