Suchy kaszel od 1,5 roku u 32-latki

Witam. Mam 32 lata. od 1,5 roku męczył mnie suchy kaszel. Po wykonanych testach u alergologa okazało się, że mam uczulenie na trawy, zboża, brzozę, pierze, alternaria. Tabletki przepisane przez alergologa nie pomagały. Udałam się do pulmunologa. Wykonałam 2 razy spirometrię nic nie wykazała, prześwietlenie płuc także nic nie pokazało. Wszystko jest ok, ale kaszel pozostaje. Pulmunolog przepisał miflonide. Na początku było lepiej kaszel trosze ustąpił, ale obecnie od trzech tygodni nasilił się.

Za mało danych. Prawdopodobnie ma pani postać kaszlową astmy?
Proponuję intensyfikację leczenia
Wskazana ocena laryngologiczna - alergiczny nieżyt nosa.
Wsk. wykluczenie innych przyczyn kaszlu np. ch. refluksowa przełyku, zakażenia pasożytnicze p. pokarmowego