Suchy kaszel od 2 lat zawsze po chorobie

Witam. Suchy kaszel od 2 lat zawsze po chorobie 2 miesiące trzyma tak między październik -grudzień,pożniej przechodzi-znika całkiem . Jakby swędziało jakby w gardle było piórko i czasami muszę odkaszlnąć ,czuje się dobrze lecz tylko kaszel denerwuje rtg pluc serca -pozytywnie,laryngolog-stwierdzil żę niema zaniku śluzówki Więc czemu tak mam . jakie sposoby na ten kaszel suchy ?????

Magdalena Mroczek

W aptece można kupić leki przeciwkaszlowe lub zawierające środki antyhistaminowe dostępne bez recepty. Hamują one odruch kaszlu i stosowane są przy kaszlu suchym. Można kupić też syrop oparty na naturalnych wyciągach: z prawoślazu, babki lancetowatej czy pędów sosny. Skuteczne w leczeniu są też inhalacje. Trzeba spożywać duża ilość płynów. Szczególnie zalecana jest gorąca woda z miodem. Należy wietrzyć pomieszczenia i zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza (można wywiesić mokry ręcznik na kaloryferze).

Witam,
być może kaszel związany jest z nadreaktywnością oskrzeli któa może utrzymywać się kilka tygodni po infekcji dróg oddechowych, a jednocześnie może zbiegać się to z włączeniem ogrzewania w mieszkaniach i wysuszeniem powietrza.
Proponuję zwiększyć stopień nawilżenia powietrza w mieszkaniu poprzez liczne nawilżacze, może Pan zastosować również inhalacje nawilżające