Suchy kaszel po wirusowym zapaleniu mózgu u dziecka

dzień doby my mamy taki problem nasza córka jest po wirusowym zapaleniu mózgu posiada zdiagnbozowany wrodzony zmienny niedobór odporności przed chorobą zaczoł występowac przewlekły suchy kaszel i występuje do teraz z przerwą w szpitalu .Miała wykonane badania na alergie na mukowiscytoze tomografie płuc i wszystko jets w pożądku ale córka dalej kaszle prosimy o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, kaszel jest naturalnym odruchem obronnym na zanieczyszczenia, bakterie i wirusy i przy niedoborach odporności może się on nadmiernie wydłużać. W razie dodatkowych wątpliwości proszę jednak o kontakt z pediatrą, który będzie mógł wykonać dodatkowe badania. Pozdrawiam.