Suchy kaszel u dziecka a podawanie syropu

Córka mojej siostry, którą przyjechała na ferie zaczęła brzydko kaszlec. Jest to suchy, męczący kaszel któremu towarzyszy ból ( nie gorączkuje). Zaczęłam podawać jej pełnego,czy mogę dołączyć jeszcze syrop przeciwkaszlowy np. Sinecod?

Witam. Podawanie syropów przeciwkaszlowych nie jest do końca dobrym rozwiązaniem gdyż nie niweluje przyczyny jaką jest podrażnienie dróg oddechowych czynnikami infekcyjnymi bądź zimnym powietrzem. Proszę dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w którym znajduje się dziecko i podawać mu dużo ciepłych płynów. Jeśli objawy się nasilą dziecko powinien zbadać pediatra.