Suchy kaszel w 6. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży od tygodnia męczy mnie uporczywie suchy kaszel dostałam lek oscilococinum i syrop z babki lancetowatej jednak kszel w dalszym ciągu nie ustaje. Proszę o pomoc

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Niestety większość leków przeciwkaszlowych jest przeciwwskazanych w I trymestrze ciąży. W takim przypadku stosuje się nawilżanie (nebulizację) górnych dróg oddechowych oraz unikanie substancji drażniących.
Rozumiem ze kaszel związany jest z infekcją górnych dróg oddechowych a nie np. astma oskrzelową?