Suchy klaszel i brak poprawy po antybiotyku

Witam, Mój syn od ponad dwóch miesięcy ma suchy kaszel. zaczęło się od infekcji z bólem gardła, goraczką i kaszlem. od tamtej pory z kilkoma parodniowymi przerwami ciągle pokasłuje. w ciagu dnia jest ok, nasila sie wieczorem, w nocy na ogól jest spokój aczkolwiek dzisiaj w nocy dwa razy zakaszlał. do jutra podaje mu antybiotyk, który niestety nic nie pomógł (zapisał pulmonolog, który stwierdził "przechodzone" zap. oskrzeli ). wiem , że przyczyn suchego kaszlu jest bardzo dużo

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie zgłosić się do pulmonologa. Niestety bez dodatkowych informacji udzielanych podczas wizyty lekarskiej nie można nic więcej powiedzieć. Być może konieczne będzie wykonanie np. rtg klatki piersiowej, ewentualnie bronchoskopii, ale to wszystko co należy wykonać, można uzyskać tylko w czasie bezpośredniego badania, proszę zgłosić się do lekarza.