Suchy zębodół po ekstrakcji zęba u 30-latka

Mialem 3 tygodnie temu ekstrakcje zeba po lewej stronie, powstal suchy zebodol mimo kilkukrotnego opatrunku rany, bol z kazdym dniem sie nasila, nie spie od kilku dni... Jest to rwacy bol promieniujacy do ucha po obu stronach twarzy. Dodam, ze uszy byly badane u internisty i wszystko bylo w porzadku. Postanowilem zrobic pantograficzne, bardzo prosze o jego interpretacje, z gory dziekuje. https://zapodaj.net/474b7f18ecbf3.jpg.html

Korzeń podniebienny górnej, lewej szóstki czyli zęba usuniętego tkwi w świetle zatoki szczękowej. Warto sprawdzić czy przy okazji ekstrakcji nie została ta zatoka otwarta. Zdjęcie nie daje odpowiedzi. Jeżeli nie należy podać antybiotyk i kontynuować leczenie miejscowe. Ponadto przy prawej ,dolnej szóstce pomiędzy korzeniami znajduje się ciało obce, prawdopodobnie nieprawidłowo założony, w czasie leczenia kanałowego, ćwiek gutaperkowy.Ponadto zmian nie widzę. Pozdrawiam

Tzw. suchy zębodół może dawać bardzo silne dolegliwości bólowe o charakterze neuralgicznym, trwające kilka tygodni. Tak więc takie dolegliwości są uzasadnione ale TYLKO po stronie usuniętego zęba.Ból po prawej stronie nie jest spowodowany suchym zębodołem.
Trudno mi bez zbadania wyrokować. Proszę udać się do swojego lekarza na konsultację .Na podstawie załączonego zdjęcia rtg raczej wykluczam inną przyczynę dolegliwości po lewej stronie.
Proszę też pokazać lekarzowi pantomogram. Prawa dolna szóstka budzi trochę niepokój, być może trzeba powtórzyć rtg, tym razem zrobić zdjęcie celowane na ten ząb.