Suplement diety z cynkiem

Dzień dobry Chciałbym się dowiedzieć jaki byłby najlepszy suplement diety który zawiera największą ilość cynku. Jestem młodym mężczyzna i zauważyłem wiele objawów które wskazują na brak tego składnika w moim organizmie. Byłbym bardzo wdzięczny za podanie mi jaki suplement najlepiej wybrać, który bylby najlepiej przyswajalny i zawierał dużo tego składnika. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę udać się do najbliższej apteki, gdzie farmaceuta doradzi najlepszy preparat.

Dzień dobry,

po pierwsze należało by się upewnić co do przyczyny problemu. W tym celu najlepiej jeśli uda się Pan do lekarza pierwszego kontaktu i opowie mu o występujących dolegliwościach. Może Pan też wykonać badanie stężenia cynku we krwi. Jeżeli okaże się, że faktycznie cierpi Pan na niedobory tego pierwiastka zalecam w pierwszej kolejności odstawić produkty, które powodują jego wzmożone wydalanie - czyli przede wszystkim alkohol. Radziła bym też, zanim Pan sięgnie po suplementy wdrożyć do diety produkty zawierające duże ilości tego pierwiastka m.in. żółtka jaj, mięso (zwłaszcza polędwica wołowa), pestki dyni i słonecznika, kiełki pszenicy, grzyby, wątróbkę, migdały, pełnoziarnisty chleb żytni i warzywa strączkowe. Jeżeli chodzi o suplementy diety to polecam cynk w połączeniu z selenem, magnezem, wapniem lub witaminą C , E, A gdyż wtedy jest on lepiej przyswajalny.