Suplementacja beta karotenu a podwyższone enzymy wątrobowe

Dzień dobry mam takie pytanie.Czy suplementacja beta karotenem 5.000 J.m .3 razy w tygodniu może mieć duży wpływ na podwyższenie enzymów wątrobowych alat .aspat .nie jestem otyłych .BMI prawidłowe .żadnych chorób ani używek .bardzo duża aktywność sportowa rower.Dziękuje

Suplementacja karotenem może mieć wpływ na funkcjonowanie wątroby. Podana przez Pana dawka kilkakrotnie przekracza zalecaną dzienną dawkę, a związek ten ma zdolność do kumulowania się w organizmie. Suplementacja karotenoidami w większości wypadków nie jest wskazana, ze względu na możliwe toksyczne działanie tych związków oraz dość powszechne występowanie w prawidłowo zbilansowanej diecie.