Suplementacja magnezu, żelaza i wapnia

Witam , mam 22 lata - kobieta . Zamierzam przyjmować magnez, żelazo i wapń w suplementacji. Magnez - Magnefar B6 Żelazo - Szelazo+ SR Wapń - jeszcze nie zdecydowałam i tu pytanie : każde z tych tabletek ma dodatkowe witaminy np. B6 i zastanawiam się czy nie będzie nadmiaru witamin co nie wyjdzie mi na dobre. Co zrobić ? Czy wybrać jeden preparat z tymi wszystkimi mikroelementami ? (magnez, cynk , żelazo) ale znowu nie będzie dobrej wchłanialności. Co Państwo radzą ? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed rozpoczęciem suplementacji warto ustalić czy jest to konieczne. W tym celu należy wykonać odpowiednie badania.