Suplementacja oleju z wiesiołka i obniżenie ciśnienia krwi

Czytałam, że kapsułki z olejem z wiesiołka są zdrową suplementacją diety. Zaczęłam stosować. Jestem w II trymestrze ciąży. Czy olej z wiesiołka może szkodzić nienarodzonemu dziecku? Czy ten suplement bardzo obniża ciśnienie krwi? W moim przypadku - zawsze ciśnienie wynosiło średnio 105-110/60-70. Od 2 miesięcy, badając, co 3-4 dni, wynosi 95-104/59-62. Częściej w granicy 95/60. Czy odłożyć olej z wiesiołka, jak podnieść ciśnienie? W momentach stresowych mam jednak ok. 150/75, ale to rzadko.

Olej z wiesiołka nie obniża ciśnienia. To fizjologiczna zmiana, prawdopodobnie tylko i wyłącznie z powodu ciąży ciśnienie Pani nieco się obniżyło. Olej z wiesiołka - owszem jest bardzo zdrowy, szczególnie dla tych , którzy mają niedobory kwasów tłuszczowych w nim zawartych. Jest dobry dla serca, stabilizuje poziom cholesterolu (jak i omega-3), oraz dobrze wpływa na system nerwowy. Proponuję jednak skupić się w ciąży na uzupełnianiu kwasu omega-3 DHA ( wpływa na rozwój systemu nerwowego płodu) i na probiotykach - zmniejszają ryzyko alergii pokarmowych u dziecka. Proszę też koniecznie kontrolować poziom witaminy D. !!! Zapraszam do konsultacji: 731 999 150.