Magnez z potasem i wapniem suplementowane razem

Dzień dobry! Chciałabym zadać pytanie dotyczące suplementowania razem magnezu z potasem, najlepiej jeszcze z wapniem. Chcę sobie kupić lek na serce, który będzie zawierał właśnie magnez z potasem i wapniem. Mam jednak pewną wątpliwość, ponieważ wapń jest podobno antagonistą magnezu, więc czy warto w ogóle kupować taki suplement? Są sprzeczne opinie w tej sprawie, na ogół ludzie piszą, że magnez z potasem można bez problemu suplementować razem, jednak wapń pozostaje tu nieco odrębną kwestią. Z drugiej strony myślę sobie, że gdyby wapnia i magnezu nie można było suplementować razem to taki preparat zapewne nie byłby dopuszczony do użytku. Czy mam rację? Czy warto kupić preparat zawierający magnez z potasem i wapniem czy lepiej rozwiązać suplementację w jakiś inny sposób? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Zalecałabym przed zastosowaniem jakiejkolwiek suplementacji poddać się badaniu ustalającym poziom niedoborów czy nadmiarów minerałów i witamin w organizmie - jest takie badanie , które nie trwa długo , a daje bardzo wiele. Dostarczane w pożywieniu mikroelementy czy witaminy nie zostaną przyswojone jeśli nie będzie spełnionych kilka warunków. To samo dotyczy suplementacji. NP: niektóre witaminy czy mikroelementy należy stosować w różnych odstępach czasowych, o różnych porach, z pożywieniem lub bez , z tłuszczami lub nie itp. Poza tym trzeba wybrać takie suplementy, które są najzdrowsze i najskuteczniejsze dla naszego organizmu: czyli oparte na naturalnych składnikach ( nie chemiczne) i z dobrej firmy, dlatego zachęcam udać się na konsultację i poradę żywieniową do specjalisty w tej dziedzinie i nie działać na własna rękę.

Tak, wapń i magnez to antagoniści więc preparaty zawierające oba te pierwiastki są pozbawione sensu. Z suplementami mineralnymi zwłaszcza przy jakichś problemach sercowych należy uważać. Suplementacja powinna mieć miejsce tylko i wyłącznie po laboratoryjnym stwierdzeniu niedoborów i prowadzona pod kontrolą lekarza. Szczególnie należy uważać z suplementowaniem potasu, bo jego nadmiar jest bardzo groźny. A potas jest łatwo dostępny z pożywienia - zawierają go ziemniaki, pomidory, sok pomidorowy, banany i w mniejszych ilościach wszystkie inne warzywa i owoce.

Dr Dorota RadwaĹska

A dlaczego chce sobie Pani kupić suplement?

Suplementy odradzam, polecam przyjrzeć się swojej diecie i tutaj wprowadzić odpowiedni zmiany:)

Pozdrawiam