Suplementacja witamin przy jaskrze z otwartym kątem przesączenia

choruję na jaskrę /z otwartym kątem przesączenia/ czy można dodatkowo zażywac jakieś witaminy? a na przykład zioła OCULOBON ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Duży wpływ na zdrowie oczu ma również dieta. Mikro- i makroelementy zawarte w produktach spożywczych odgrywają znaczącą rolę w zapobieganiu wadom wzroku, a są to m.in.: kasza gryczana, jajka, wątróbka, chleb pełnoziarnisty, szpinak, groszek, warzywa i owoce. Powinniśmy jeść pokarmy spowalniające procesy starzenia się zawierające cynk, selen, witaminy A, E, C oraz barwniki roślinne z grupy karotenoidów: luteinę i zeaksantynę.