Suplementacja witaminy D

witam, mieszkam na co dzien w Anglii i moj lekarz rodzinny wypisal mi witamine D, dokladnie Pro D3 20,000 IU i powiedzial, ze mam brac 5 tabletek na raz np. 5 tabletek o takiej dawce 25marca, potem 5 tabletek na raz za miesiac i znowu 5 tabletek na raz w kolejnym miesiacu. Po tym czasie mam zglosic sie do lekarza rodzinnego znowu. Przepisal mi witamene D bo mialem za niski jej poziom. Mam pytanie, czy ta dawka przepisana przez lekarza nie jest za duza, bo to jest 5 tabletek branych od razu ?

Aleksander Ropielewski

Nie jest ona za duża, chociaż w polskich realiach zwykle stosuje się leczenie mniejszymi dawkami podawanymi codziennie.