Suplementacja witaminy D3

Dzień dobry, Chciałem się Państwa poradzić w sprawie suplementacji Witaminy D3. Dzisiaj z laboratorium diagnostycznego, otrzymałem wynik badania stężenia witaminy D3: 10,70 ng/ml. Wynik świadczy o niedoborze. Jaką dawkę leczniczą,powinien zastosować aby zmniejszyć deficyt tejże witaminy? Aby w jakiś sposób sobie pomóc, a zarazem nie zaszkodzić? Niestety, nie mam możliwości skorzystania z porady lekarskiej w szpitalu/przychodni ze względu na brak ubezpieczenia zdrowotnego. Pozdrawiam

Warto wybrać witaminę d w postaci leku. Szkoda, że nie może Pan udać się po receptę na witaminę d w kroplach, łatwo można stosunkowo duże dawki np. 2 tyś jednostek odmierzyć, co byłoby dobre w Pana przypadku.
Można wybrać witaminę d w postaci leku, dostępna bez recepty w dawce 1000 jednostek i łykac dwa razy dziennie,najlepiej w trakcie posiłku zawierającego tłuszcze. Witamina ta jest rozpuszczalna w tłuszczach i lepiej się wchłania z takim pokarmem.