Suplementy a budowa masy

Czy chcą nabrać masy, warto posiłkować się suplementami dla osób budujących masę? Czy takie środki są skuteczne? Jesli tak, to czy maja negatywny wplyw na zdrowie?
ponad rok temu

Mgr Agnieszka WiĹniewska-WarneĹska

Witam,.. Jest wiele różnych firm z suplementacją. Ja np. układam programy dla osób z suplementacją Herbalife. Są to w pełni biezpieczne odżywcze produkty, które mogą stosować osoby przy odchudzaniu, przy niedowadze, kobiety w ciąży, matki karmiące.. osoby, które chcą poprawić formę, kondycję. Jest również przeznaczona specjalna seria dla sportowców, osób aktywnych w konkrektnej dziedzinie sportowej. Zawsze, jeśli jest jakieś przeciwskazanie musi być to ujęte na produkcie. Produkty stosuje już 8 lat i jestem w pełni zadowolona z poprawy odporności, utraty nadwagi, energii, dobrego samopoczucia. W zależności jak wyjdzie u Pana analiza składu ciała i co chce Pan dokładnie osiągnąć, możemy wspólnie dobrać indywidua
lny program. Zapraszam

Witaj,
Od suplementów diet masa mięśniowa sama nie zwiększy się.
Jednakże suplementy diety mogą poprawić efektwność ćwiczeń, wzmocić jakość włókien mięśniowch oraz wykazywać działanie antoksydacyjne. Osobom intensywnie trenującym zaleca się przed treningiem oraz rano przyjmować l-karnitnę - 3g w dawce podzielonej. Zwiękasza ona spalanie kwasów tłuszczowych, a oszczędza glikogen, zwiększając wydolność mięśni. Z kolei oleje np. olej lniany, wzmacnia błony komórekowe mięsni,a zielona herbata (lepiej pić napar), usuwa wolne rodniki tlenowe. Pozdrawiam, Aneta Kościołek