Suplementy diety a Cyclo 3 Fort

Mam 40 lat. Przez najbliższe 3 miesiące mam przyjmować Cyclo 3 Fort. Retroskopia nie wykazała zmian, ale zauważono hemoroidy. W zwiazku z tym mam pytanie czy ten lek może wejść w interakcję z suplementami diety? Głównie chodzi mi o kreatynę, aminokwasy, tribulus, DAA, spore ilości białka, glutamina, karnityna, CLA itp. Przede mną 2 miesięczny cykl kreatynowy i nie wiem czy po połączeniu z Cyclo 3 Fort nie wystąpią jakieś problemy.

Witam serdecznie,

Przy takiej ilości preparatów przyjmowanych równolegle należy poinformować lekarza lub farmaceutę. Według informacji na ulotce lek Cyclo 3 Fort wchodzi w interakcje z lekami blokującymi receptory alfa-adrenergiczne i antagonistami wapnia. W skład preparatu wchodzi suchy wyciąg z Ruszczyka kolczastego, hesperydyna oraz kwas askorbowy. Nie znalazłam też informacji o interakcji z żywnością (np. nadmiarem białka w diecie). Nie ma też żadnych przeciwwskazań do stosowania leku, ale mimo wszystko należy to jeszcze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Zapraszam także do zapoznania się z materiałami na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann