Suplementy diety dla przyszłej mamy

Jakie produkty, oprócz miodu, żywności bogatej w witaminę C i probiotyki (gotowe oraz mleko i przetwory) może stosować przyszła mama aby uchronić się lub podleczyć przeziębienie i inne choroby? Czy ciężarna może sięgać po sok z aloesu znany ze wzmacniania odporności? Jak działa kasza jaglana?

Miód należy stosować w ograniczonych ilościach ze względu na silne właściwości alergizujące. Owoce i warzywa bogate w witaminę C jak njabardziej należy codziennie włączac do diety. Jeżeli chodzi o probiotyki to proszę pamiętać, że mleko ich nie zawiera a jedynie ukwaszone produkty mleczne - jogurty, kefiry itp. Dobrym ich źródłem są także kiszone ogórki i kiszona kapusta. Może Pani włączyć do diety jedną łyżeczkę tranu dziennie. Soku z aloesu nie polecam. Kasza jaglana ma wiele dobroczynnych działań i jest jak najbardziej wskazana w diecie. Między innymi odśluzowuje organizm, wzmacnia odporność. ale także ogranicza wchłanianie jodu więc należy ją spożywać z umiarem.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Herbata z dzikiej róży, sok z żurawiny, lipa ( w umiarkowanych ilościach). Aloesu nie polecam, kasza jak najbardziej.