Suplementy diety dla sportowców u osoby po leczeniu nadczynności tarczycy

Dzień Dobry, czy jako osoba, która chorowala na nadczynność tarczycy (obecnie po zakończonym leczeniu, leki odstawione 4 m-ce temu, hormony w normie) moge przyjmować suplementy diety (rekraacyjnie cwiczę na silowni): - bialko (isolat, hydroisolat, koncentrat), - aminokwasy rozgalęzione BCAA, - aminokwas glutaminę, - ogolnie aminokwasy, - creatyne, Pozdrawiam Darek

Pomimo problemów z tarczycą w historii medycznej suplementy diety białkowe można przyjmować. Proszę się jednak zastanowić na ile ma to sens jeżeli jak sam Pan napisał - ćwiczenia mają charakter rekreacyjny. Spożycie białka w ilości powyżej 10-15% dziennego zapotrzebowania energetycznego powinno być ściśle skorelowane z treningiem, w innym wypadku może w dłuższym okresie czasu wyrządzić więcej szkód w organizmie niż może Pan zauważyć poprawy kondycji czy przyrostu masy mięśniowej.

Dzień Dobry,

proponuję wcześniejszą ocenę diety w celu określenia obecnego stopnia spożycia białka. Nie ma konieczności suplementacji w przypadku zbilansowanej diety. Proszę o kontakt z dietetykiem sportowym, który nakreśli zasady prawidłowego żywienia okołotreningowego.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl