Suplementy diety na poprawę odporności

Witam na wiosnę byłem przeziębiony dość mocno. Postanowiłem brać suplementy aby zwiększyć odporność. Biorę 1000 mg oleju z wątroby rekina dziennie oprócz tego betaglutan 200mg dziennie i żeń szeń. Przez jakiś czas pobierałem dodatkowo probiotyk i jeżówkę purpurową . Przestałem brać jeżówkę bo ją można brac tylko przez 7 dni (podobno) Czy pobierając ww suplementy istnieje mozliwość przeregulowania systemu odpornościowego tak że zamiast go wzmocnic oslabiamy go? jak długo można brać ww suplement

Lek. Tomasz Budlewski

tak można. wszystko należy przyjmowac z umiarem. proponuję udac sie do lekarza rodzinnego aby okreslic najbardziej odpowiedni zestaw suplementow.

Dzień Dobry,

suplementy są tylko dodatkiem do diety - przede wszystkim należałoby wyrównać niedobory składników pokarmowych poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę - polecam skorzystać z porady dietetyka.
Nadmiar suplementów może również działać niekorzystnie, więc ich przyjmowanie należy skonsultować ze specjalistą.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Odporność można wzmocnić sięgając po naturalne zioła i niektóre składniki odżywcze, które wykazują działanie immunomodulujące.
Spośród naturalny ziół polecam pokrzywę, czystek, a także żeń szeń syberyjski. Zioła te przyniosą korzystny efekt, pod warunkiem regularnego ich przyjmowania.
W przypadku, gdy nasza dieta jest uboga w tłuste ryby morskie, wskazana może być suplementacja kwasami omega-3. Ponadto większość z nas, ze względu na strefę klimatyczną i małą ilość słońca, ma niedobory wit. D, która również wspomaga pracę układu odpornościowego.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta dla meteopaty.http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-dla-meteopaty.html?c=9