Natur House, opinie i wpływ na zdrowie

Dzień dobry. Nazywam się Wojtek i mam 18 lat. Chciałbym się dowiedzieć, czy suplementy z Natur House są zdrowe dla organizmu. Bardzo dużo dobrego dzisiaj się mówi i pisze o suplementach i zaczynam się zastanawiać, ile jest w tym prawdy. Ilość różnych suplementów rośnie jak grzyby po deszczu. czy nie powodują one skutków, ubocznych? I czy spożywanie suplementów jest zdrowe i bezpieczne dla nas? Czy osoba w moim wieku, której zależy na utrzymaniu szczupłej sylwetki może się nimi wspomagać? Czy cena Natur House jest adekwatna do korzyści jakie z niego płyną? Czy środek ten jest przetestowany i jego skuteczność jest potwierdzona, czy to tylko kolejne tabletki, które działają jak placebo. Bardzo mi zależy na szczerej i rzetelnej odpowiedzi, a nie to co pisze producent w ulotce. Z góry bardzo dziękuję.

Witam Panią,

Suplementy Naturhouse są przebadane i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Powinny być odpowiednio dobrane przez dietetyka po szczegółowym wywiadzie zdrowotnym. Oparte są głównie na naturalnych składnikach - wyciągach z owoców, warzyw i ziół. Nie mniej jednej jestem za standardowym procesem odchudzania czyli połączeniem odpowiednio zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy niczego sie Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Magdalena Mroczek

Na rynku istnieje bardzo wiele suplementów wspomagających odchudzanie. Zazwyczaj zawierają one naturalne pierwiastki lub ekstrakty z ziół i roślin. Podobny skład, oparty na ziołach i naturalnych substancjach, mają suplementy naturhouse. Są indywidualnie dobierane i w swoim składzie zawierają m.in. witaminy A, C i E, selen, cynk, beta-karoten, L-karnitynę, wyciągi z czarnego pieprzu, likopen, antyoksydany czy polifenole. Są one bezpieczne i przetestowane. Działają poprzez stabilizację poziomu cukru we krwi , stymulującego działania na trzustkę, poprawy wykorzystania cukrów w organizmie, hamowaniu apetytu i ochoty na słodkie potrawy oraz dostarczają naszemu organizmowi mikroskładników i witamin, tak aby nie dochodziło do ich niedoborów.

Należy pamiętać, że w procesie odchudzania i w tak zwanym zdrowym trybie życia, suplementy mają działanie jedynie wspomagające. Proces odchudzania odbywa się przy pomocy diety i ćwiczeń. Najlepiej jest spożywać regularnie kilka posiłków dziennie, bogatych w owoce i warzywa, unikać potraw smażonych, a zastąpić je duszonymi, unikać słodyczy, nie jeść przed snem etc. Dieta ma sens jedynie połączona z wysiłkiem fizycznym, bo tylko wtedy da długotrwałe efekty. Suplementów nie wolno traktować jako "cudowną pigułkę na odchudzanie", bo takiego działania nie mają.

Suplementy powinno się przyjmować w zalecanych dawkach i nie przekraczać jej, bo wtedy mogą mieć działanie szkodliwe dla zdrowia. Poza tym należy przeczytać jaki dokładnie skład mają suplementy. Niektóre są przeciwwskazane w niektórych chorobach np. zielona kawa w nadciśnieniu, a niektóre wyciągi z owoców tropikalnych przy zaburzeniach przemiany cholesterolu. W sprawie diety i dobrania właściwych suplementów można skontaktować się z dietetykiem.