Suplementy diety pomagające w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu - czy zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, chciałabym zacząć brać suplement diety mający na celu usuwanie nadmiaru wody z organizmu, gdyż przez stosowanie tabletek hormonalnych czuję się bardzo opuchnięta. Boję się jednak, ze może to zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli jednak nie ma przeszkód w stosowaniu takiego suplementu, to w którym tygodniu przyjmowania pigułek najlepiej zacząć zażywać suplement i przez jak długo?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Suplementy diety m.in. tym się różnią od leków, że nie obejmuje ich prawo farmaceutyczne, a co za tym idzie, nie muszą być dokładnie przebadane. Nawet gdybny Pani podała nazwę tego suplementu, nie byłabym prawdopodobnie w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie.

Jeśli opuchnięcie jest dla Pani uciążliwe, proponuję wizytę u lekarza ginekologa. Nowsze preparaty antykoncepcyjne zawierają składnik progestagenowy, który jednocześnie działa lekko odwadniająco. Podczas ich stosowania opuchnięcie nie występuje. Minusem jest cena (kosztują zwykle ok. 45 zł za opakowanie).