Suplementy diety pozwalające na zwiększenie masy ciała

Witam, mam 23 lata 165 cm wzrostu i ważę nie całe 50 kg. ćwiczę na siłowni ok 4-5 razy w tygodniu. niestety ze względu na moją pracę nie jestem w stanie przyjmować regularnie posiłków. bardzo chciałabym przytyć 5-7 kg. czy istnieją jakieś leki/tabletki/suplementy które pozwolą mi przytyć. z góry dziękuję za wszelką pomoc

Witam,
na początku warto, podnieść kaloryczność dotychczasowej diety, jednak należy pamiętać, aby były to wartościowe produkty. Do potraw można dodawać orzechy, pestki dyni, ziarna słoneczniki, migdały, które podniosą wartość energetyczną posiłku, a za razem wzbogacą Pani dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Warto, także spożywać oliwy oraz oleje ( surowe) np. jako dodatek do sałatek, podnosząc ich kaloryczność. Do zup można dodać jogurty naturalny lub jogurt grecki, przez co w łatwy sposób zwiększymy wartość energetyczną obiadu. Po treningu najlepiej wypić koktajl mleczny na bazie jogurtu naturalnego, mleka, kefiru, bądź maślanki oraz owoców, można, też dodać łyżkę otrębów pszennych (źródło błonnika), dzięki temu uzupełni Pani białko oraz węglowodany. Nie zalecałabym stosowania tabletek, gdyż najlepszy efekt osiąga się, poprzez wprowadzenie zbilansowanej diety.

Zapraszam do odwiedzenia bloga na, którym znajdzie Pani szybki, przepisy na wartościowe posiłki  http://www.fit-amina.blogspot.com

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec