Suplementy dla pacjentów onkologicznych i wegetarian

Witam. Proszę o poradę, jakie mam łykać suplementy. Lekarz onkolog poinformował mnie, że pacjenci onkologiczni (chorowałam parę lat temu) nie powinni łykać witamin syntetycznych (procz wit. B6), tylko jeść wszystko to co w naturze. Czy to jest opinia powszechna? Ponieważ rownież nie jem mięsa (jajka, żółty ser, biały ser tak), chciałabym się dowiedzieć, co mogłabym łykać, by uzupełnić ewentualne niedobory. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Oczywiście najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych są produkty naturalne, a nie suplementy. Istotne jest, aby każdorazowe podjęcie suplementacji diety, było skonsultowane z lekarzem. Jednym z powodów jest to, iż składniki suplementów mogą wchodzić w reakcje ze stosowanymi lekami, niwecząc efekty terapii. Także producenci podają na etykiecie produktu informację, iż suplementy nie zastąpią prawidłowo zbilansowanej, różnorodnej diety.

Pozdrawiam