Suplementy dla sportowców przy zniszczonej wątroby

Witam! rok temu leżałem w szpitalu (oddział wątrobowy) ze względu na branie sterydy (tabletki metanabol, turanabol) zniszczyło mi to wątrobę, miałem bardzo wysokie próby wątrobowe np Bilirubina-20. Lezałem tam ponad miesiąc czasu. Po wyjściu ze szpitala brałem leki itp. Teraz zamierzam wrócić do treningu biegi ciężary itp. Ale już nigdy nie wezmę sterydów dostałem nauczkę. Ale do sedna, czy mogę kupić sobie tylko białko w proszku i brać je co raz?bo nie chciałbym znów zepsuć sobie zdrowia

Dzień Dobry,

przede wszystkim należy stale monitorować stan wątroby. W celu polepszenia treningów zalecam odpowiednio zbilansowaną dietę, która jednocześnie będzie działać ochraniająco na wątrobę. Stosowanie wszelkiego rodzaju odżywek czy suplementów należy skonsultować ze specjalistą. Polecam wizytę u dietetyka sportowego.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl