Suplementy skuteczne na wypadające włosy

W wyniku niedoborów witamin wypadają mi włosy garściami i to w dosłownym znaczeniu garściami .. Grzebień cały czarny, a wanna zapchana przy wylewaniu wody po kąpieli. Niestety jest to efekt odchudzania na własną rękę :(( Na głowie mam tylko "kilka" włosków .. Nie wiem jak mam zatrzymać proces wypadania. Wzbogacam dietę stopniowo w witaminy, ale chcę robić w tym kierunku jeszcze więcej :(( Jakie konkretnie skuteczne i TANIE SUPLEMENTY Państwo jako eksperci polecacie ? typu "Skrzypowita".

Prawidłowe odżywianie sie zawierajace bialko, oraz warzywa i owoce. Proponuję Vitapil 1kaps dziennie. Ostrożnie z myciem , czesaniem włosów . wszystko wykonywać bardzo delikatnie. Pozdrawiam

Przede wszystkim należy wykonać badanie krwi - sprawdzić morfologię, oraz tarczycę (wykonać przynajmniej badanie TSH). Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborem żelaza, niedoborami mineralno -witaminowymi bądź innymi problemami zdrowotnymi. Najpierw należy znaleźć przyczynę, a dopiero potem zacząć leczenie. Samo przyjmowanie leków bez znalezienia źródła problemu jest jak dolewanie wody do dziurawego wiadra - maskuje przyczynę, a nie pomaga jej zlikwidować.
Dodatkowo polecam odpowiednią dietę bogatą w białko, tłuszcze, witaminy i minerały.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
dietetyk@odzywiajsiezdrowo.pl