Suplementy w postaci węglowodanów a treningi na siłowni

Witam , trenuję na siłowni już od ponad roku czasu , chcę do diety dołączyć suplementy w postaci węglowodanów i białka po każdym posiłku tzn zmieszać dawkę 40 g węglowodanów i 25g białka w tkz.szejku o pojemności 600ml , czy to będzie dobre dla mojego organizmu , nie obciąży zbytnio wątroby czy nerek ? Dziękuje z góry za odpowiedz Pozdrawiam

Na to pytanie można odpowiedzieć analizując Pana dietę. Same suplementy to tylko wycinek całości i należy dobrać je odpowiednio do całodziennego jadłospisu. Szczególnie białko jest tu warte uwagi, bo w diecie przeciętnego Polaka jest go i tak na ogół bardzo dużo, dodając suplementy, możemy niepotrzebnie obciążyć organizm.

Dzień Dobry,

posiłek potreningowy jest bardzo istotny. Natomiast nie ma konieczności uzupełniania makroskładników potreningowo w postaci odżywek, można to zrobić chociażby odpowiednio skomponowanymi koktajlami. Zalecam konsultację z dietetykiem sportowym, który dobierze odpowiednie proporcje makroskładników w zależności od treningu.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl