Suplementy witaminowe dla biegaczy

Witam. Mam 30 lat. Zamierzam zacząć biegać oraz jeździć na rowerze. By uzupełnić w organizmie braki z powodu uprawiania sportu zamierzam brać witaminy i minerały. Wybrałem dwa tzn. Vitotal dla mężczyzn oraz Maxivit. Który preparat będzie dla mnie lepszy? Który uzupełni te składniki które potrzebuję podczas uprawiania sportu niewyczynowego tak by nie brać witamin przeznaczonych typowo dla sportowców? Pozdrawiam

Dzień dobry :)

Proszę nie przyjmować suplementów "profilaktycznie", bez wykonania badań w celu określenia niedoborów. Zwiększone zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze wynikające z aktywności fizycznej można uzupełnić naturalnie z pożywieniem. Najlepiej będzie udać się na wizytę do dietetyka, który oceni zapotrzebowanie Pana organizmu i na tej podstawie zaproponuje odpowiedni plan żywieniowy.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam serdecznie,

mimo, że nie uprawia Pan sportu wyczynowo i tak konieczne jest dostosowanie diety pod kątem wysiłku fizycznego. Nie trzeba jednak od razu sięgać po suplementy. Proponuję dokładną analizę diety w celu wykluczenia niedoborów. Ze względu na wysiłek fizyczny i dodatkowo wysoką temperaturę powietrza warto było jednak rozważyć stosowanie specjalnych napojów izotonicznych (sportowych lub naturalnych) w celu zapewnienia odpowiedniego nawodnienia oraz uzupełnienia elektrolitów.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka