Surowicze zapalenie siatkówki a stosowanie sterydów

Witam. Stwierdzono u mnie zapalenie płuc o typie LIP lun NSIP w przebiegu choroby autoimmunologicznej. Przyjmuje sterydy od 6 miesięcy. Wcześniej był to encorton w dawce 30 mg, obecnie biorę Calcort w dawce 24 mg. Pojawił się problem ze wzrokiem, okulista stwierdził surowicze zapalenie siatkówki. Czy to zapalenie może być wynikiem stosowania sterydów ? Czy powinnam porozmawiać z lekarzem prowadzącym o ewentualnym zmniejszeniu dawki sterydów ? Czy będę musiała przestać je brać ?

Aleksander Ropielewski

Zapalenie siatkówki wynika najpewniej z choroby podstawowej a nie ze stosowania sterydów, które mają dziąłanie przeciwzapalne.