Sutki o bogatym utkaniu gruczołowatym

Proszę o konsultacje w wyniku z usg piersi czeka mnie biopsja w poniedzialek SUTKI O BOGATYM UTKANIU GRUCZOLOWATYM w piersi prawej na godzinie 9.30konglomerant tluszczowy o sr.dl 13mm w jego obrebie podskurny wezel chlonny srudsudkowy o sr.dl 5mm na godzinie 13obwodowa zmiana ogniskowa o sr 6.5 mm mogąca odpowiadac F-A Proszę o porade.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bogate utkanie gruczołowe jest jak najbardziej prawidłowe, ponieważ jest Pani młodą kobietą, F-A to gruczolakowłókniak, łagodny nowotwór piersi, który często występuje, zwłaszcza u młodych kobiet, zapewne konieczna będzie tylko jego obserwacja. Proszę z tym wynikiem zgłosić się do lekarza zlecającego usg lub do onkologa w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam