Sutki pokryte jasnymi pęcherzykami

Witam! Zauważyłam, że obie moje brodawki sutkowe pokryte są drobnymi, jasnymi pęcherzykami/ krostkami. Mam 22 lata, nie zauważyłam żadnej bolesności piersi poza cyklem, żadnych guzków ani wycieków. Czy mimo to, mogę obawiać się raka? Czy owrzodzenie brodawek zawsze jest oznaką raka czy może to być coś innego? Dodam jeszcze, że przez jakiś czas zmagałam się z podobnymi zmianami na wargach sromowych, które wywołane były przez grzyby. Czy może to mieć związek z tymi zmianami na brodawkach?

Witam! Z uwagi na wiek prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi w Pani przypadku jest znikome. Opisywane zmiany mogą mieć związek z różnymi przyczynami m.in. z infekcją. Infekcje brodawki sutkowej (również grzybicze) są częstsze u matek karmiących, niestety nie dołączyła Pani informacji z zakresu wywiadu ginekologicznego, w związku z tym trudno jest ocenić jaka może być bezpośrednia przyczyna zauważonych zmian. Wskazane jest zgłoszenie się do ginekologa lub lekarza rodzinnego w celu dokładnego zbadania piersi. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe zlecenie odpowiedniego leczenia. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!