Sutki z cechami dysplazji w wyniku USG piersi

Witam,mam pytanie odnośnie Usg piersi Sutki o mieszanej budowie z cechami dysplazji wł-torbielkowatej,skóra tk.podskórna bez zmian.Przewody wyprowadzające sr.2mm. Obustronnie w dołach pachowych drobne cienie węzłowe o cechach limphadenitis nie wymagające diagnostyki. Wycieku z obu brodawek nie uwidoczniono.Cieni o podwyższonym ryzyku nie uwidoczniono. Zgodność z badaniem fizykalnym. Proszę o interpretacje usg(głównie na temat sutków)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zmiany włóknisto-torbielkowate sutka obserwuje się nawet u 50% kobiet w wieku 20-60 lat. Zmiany wymagają przede wszystkim kontroli, najlepiej, aby była nadzorowana pod okiem ginekologa. Konieczne może okazać się wykonanie badań hormonalnych, oceniających funkcję tarczycy, przysadki i jajników.