Swędząca i wysuszona skóra na całym ciele

starszy czlowiek bardzo sucha i swedzaca skora na calym ciele objawy wystepuja co kilka tygodni jak mozna temu zaradzic?czy sa w aptekach srodki lagodzace objawy?Bylam z ojcem u lekarza rodzinnego linomag dostal i nic wiecej

Być może świąd skóry spowodowany jest suchością skóry. Należy pić dużo wody , można zastosować kwas hialuronowy doustnie. Proponuję spróbować balsam Atoperal baby , który zawiera polidokanol substancję znieczulającą. Wskazane też jest wykonane badań w kierunku diagnostyki świądu.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Należy przyjmować odpowiednią ilość płynów, przeanalizować czy coś w żywieniu nie zostało wprowadzone nowego co może powodować świąd skóry, warto wykonać u alergologa testy i zgłosić się do dermatologa.

Na nawilżenie skóry polecam balsam z garniera czerwony i można wykonać również peeling ciała przed nałożeniem balsamu. Na świąd skóry dobra maścią jest również fenistil.