Swędząca skóra głowy: co robić?

Od wielu miesięcy swędzi mnie głowa. Sprawdzałam czy mam wszy, ale ich nie mam. Łupieżu też nie widać. Ale jak się podrapie w jakimś miejscu głowy to czasami widać jakby jakieś białe kropki podobne do łupieżu. Stosowałam różne szampony przeciwłupieżowe, ale nic nie działało. Teraz też stosuje szampon przeciwalergiczny, niby coś trochę pomogło ale nadal się drapie. Co mam z tym zrobić? Byłam u dermatologa to powiedział, że nic nie widać na mojej głowie, a ona nadal mnie swędzi.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Łupież zazwyczaj wywołany jest poprzez nadmierne wysuszenie skóry głowy (stosowanie nieodpowiedniego szamponu, uczulenie na szampon), chorobami skóry (np. łuszczyca), zakażeniami grzybiczymi.

Jeżeli lekarz dermatolog jak rozumiem wykluczył schorzenia typu łuszczyca, myślę, że dobrym pomysłem byłoby zastosowanie szamponu typu Nizoral (dostępne w aptece).

Na co dzień do stosowania polecam szampony, które są bezzapachowe i antyalergiczne (np. Emolium, Oilatum - dostępne w aptekach).

Dodatkowo proponuję natłuszczać skórę głowy - na wieczór posmarować skórę głowy maścią z witaminą A - dostępne w aptece bez recepty i rano umyć włosy. Nakładanie maści co 3-4 dni przez 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie