Swędząca wysypka na ciele i bezskuteczne stosowanie maści Elocom i Novate
27tc.dostałam bardzo swędzącej wysypki w miejscu rozstępów na brzuchu,która zaczeły się ze sobą zlewać.udałam się do lekarza pierwszego kontaktu i dostałam maść elocom którą stosowałam przez 4 dni.nie pomogło.co więcej swędząca wysypka pojawiła się na wewnętrznej stronie nóg,rąk,pośladków.udałam się więc do dermatologa.dostałam maść o nazwie Novate.użyłam jej już 3x.wszystko się powiększa i zlewa jakby w wielkie bąble.w momencie drapania wygląda to jakbym wpadła w pokrzywy-bąble wtedy są białe.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Czy świąd da się zredukować?
Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.
Witam. Opisane zmiany mogą być wynikiem reakcji alergicznej. Proszę spróbować zaobserwować czy nie pojawiły się w związku z zastosowaniem nowego kosmetyku, proszku do prania itd.