Swędząca wysypka na dekolcie i stan po mononukleozie

Witam! Na początku września przechodziłam mononukleozę. Wyniki miałam dobre. Obecnie pojawiła się na moim dekolcie swędząca wysypka,w postaci drobnych plam, które się zlewają i tworzą zaczerwienienie. Na innych częściach ciała swędzi skóra, pojawiają się plamki ale po jakimś czasie znikają i przestają swędzieć. Tak też było na dekolcie, ale już drugi dzień się utrzymują. Co to może być? Uczulenie na leki brałam fanipos i clatrę. Gardło jest lekko zaczerwienione,zaczyna boleć, temp. 36,0

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie opisu nie można jednoznacznie określić co jest przyczyną Pani dolegliwości. Może to być reakcja alergiczna bądź infekcja wirusowa. Proszę zgłosić się do lekarza POZ.

Pozdrawiam.