Swędząca wysypka na policzkach, plecach i brzuchu u dziecka

Witam,synek od ur.miał wysypkę na policzkach-lek.pediatra stwierdził,że to atopowa skóra.Miał 5 i 6 miesięcy i przy wprowadzaniu produktów wystąpiła wysypka-czerwone swędzące go płaskie kropki na brzuchu i plecach. Lek.alergolog stwierdził,że to atopowa skóra,ale może to być alergia pokarmowa na gluten. Odstawiłam gluten i wysypka nie ustąpiła.A po odstawieniu marchewki na tydzień wysypka zaczęła znikać,ale teraz znowu się pojawiła i swędzi.Smaruję go kremem Dermaveel,ale nie pomaga.Co to jest?

Aleksander Ropielewski

Konieczny kontakt z alergologiem i wykonanie testów alergicznych. Bez ustalenia przyczyny wysypki nie można astosować suteczneog leczenia, jakim jest eliminacja czynnika uczulającego.