Swędząca wysypka po Ketonalu

Witam.Dostałam silne uczulenie po ketonalu-najpierw na plecach teraz największy problem jest z prawą dłonią. Bardzo swędząca wysypka,mnóstwo krostek wypełnionych płynem no i obrzęk.Dermatolog przepisał mi maść sterydową Dermovate i tabletki Telfexo.Stwierdził,że nic więcej nie może przepisać bo mam nieleczone nadciśnienie. Czy jest jeszcze jakiś sposób żeby to choć trochę uśmierzyć? Będę wdzięczna za pomoc. Bożena

Może Pani stosować jeszcze preparaty wapna doustnie , lek hydroxyzyna w tabletkach na noc zamiast Telfexo. Dobrze jest natłuszczać skórę emolientami np. Atoperal baby balsam.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska