Swędzące, białe krostki na żołędzi penisa

Witam, mam problem dotyczący jakiś białych krostek na żołędziu penisa. Pojawiły się one ok.3 dni temu i powodują lekkie swędzenie. Dodam, że jestem prawiczkiem. Proszę o poradę czy kupić jakąś maść czy może od razu udać się do lekarza? Z góry dziękuje za opdowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy najprawdopodobniej świadczą o infekcji. Najlepiej byłoby zatem, gdyby udał się Pan do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty urologa, który potwierdzi diagnozę oraz wdroży właściwe leczenie. Do czasu wizyty u lekarza może Pan stosować clotrimazol - maść bez recepty oraz okłady z borasolu.