Swędzące i sine plamy na piszczelach

sine plamy na piszczelach swędzą i bolą 10-07 pojawiła się plama na piszczeli po kilku dniach pobladła zwiększyła się i swędziała.1-08 zaczęła swędzieć druga noga skóra jest zaczerwieniona I sina. 05-08 zaczęło bardzo silnie swędzieć i lekko boleć WTARŁEM NAPROXEN czułem pieczenie. RANO były jaśniejsze nie bolały i nie swędziały 06-08 SMAROWAŁEM rano nie zauważyłem zmian Teraz PLAMY zaczynają boleć i swędzieć BOLI przy nacisku mięśni przy kości http://www.fotoszok.pl/upload/320d8555.jpg
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana zmiany to rumień guzowaty, czyli zapalna choroba tkanki tłuszczowej. Wśród przyczyn rumienia guzowatego znajdują się takie schorzenia jak infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe, sarkoidoza czy też choroby jelit. Objaw ten może także wystąpić podczas leczenia antybiotykami, inhibitorami pompy protonowej i wieloma innymi. Tak naprawdę u dużej ilości pacjentów nie udaje się wskazać konkretnej przyczyny. Zdecydowanie proszę jednak skonsultować się z lekarzem. Miejscowo może Pan stosować maść ichtiolową.

Witam,
najbardziej przypomina to wyprysk podudzi.
Proszę zastosować:
1. okłady z borasolu 2xdziennie po 20 minut
2. hydrokortison krem na noc
3. emolienty rano
jeśli zmiany będą nawracać proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam